Sebastian Kawa – dziewięciokrotny i obecny mistrz świata w szybownictwie, jako pierwszy człowiek odbył lot szybowcem nad Himalajami bez użycia napędu mechanicznego !! Pan Sebastian wraca 15 lutego 2014 w Himalaje, aby odbyć lot nad Mount Everest. Z przyczyn administracyjnych nie udało się to podczas poprzedniej wyprawy.

Jako jeden ze sponsorów i partner techniczny wyprawy, Envitest ma przyjemność wyposażyć Pana Sebastiana w specjalny buster ROB 32D firmy Maximator do sprężania i przetaczania tlenu. Dzięki niemu, jak mówi sam zainteresowany „tlenu w jego szybowcu nie zabraknie”.

W ciągu 30-dniowej wyprawy Pan Sebastian będzie odbywał wiele lotów, pomiędzy którymi niezbędne będzie sprężanie resztek tlenu z wykorzystanych butli do kolejnych, aby móc odbyć lot zawsze z pełną butlą.

Cieszymy się, że możemy być z mistrzem szybownictwa na tak ekscytującej wyprawie w Himalajach. Życzymy wielu udanych lotów i trzymamy oczywiście kciuki za powodzenie tego najważniejszego – nad Mount Everest.

Powodzenia Panie Sebastianie !!

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Pana Kawy oraz śledzenia informacji telewizyjnych, gdzie najprawdopodobniej pojawi się więcej informacji i szczegółów o wyprawie. Relacje mogą pojawić się na kanałach telewizji będącej patronem medialnym ostatniej wyprawy Pana Sebastiana.

http://www.sebastiankawa.pl/

http://www.szybowanie.pl